Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

User avatar
16Tibi
Membru
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2013 04:03:13
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by 16Tibi » 12 May 2017 16:20:02

RENAULT CLASIC foarte bine ! sa fie si sa se faca ! pe mine clar nu ma intereseaza !....in mod sigur mai trebuie sa fie cotizatii, taxe si alte chestii care nu ma pasioneaza !....pe mine ma intereseaza genul sezatoare RENAULT 16, intilniri simple fara pretentii...adica !... noi, masina si informatii despre R 16...
R E N A U L T 16

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 12 May 2017 18:03:21

Cred ca se poate organiza intalnirea R 16 in cadrul uneia Renault Clasic, nu este o problema pentru mine ; problema este modul de organizare si de comunicare a, hai sa zic, aranjamentelor facute ! Si, pe scurt, nu-mi place sa ma balacesc intr-o ciorba a stabilirii paternitatii unei structuri, mai ales daca aceasta face parte dintr-un club al carui membru nu sunt . Precizez ca nici dac-as fi membru al RCR ( ceea ce nu-i imposibil, avand in vedere solicitarile unora dintre colegii de pasiune ), n-as renunta la punctele mele de vedere. In fine, dupa cum am mai precizat, astept sa-si exprime punctele de vedere " impricinatii ", respectiv Cristi Lupsa si Cristi Bisceanu, referitor la punctele pe care le-am ridicat in privinta intalnirii, ca si, din nou, Cristi Lupsa si Andrei - TR/S, in problema Renault Clasic.
Multumesc ! bow
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

TR/S
Membru Fidel
Posts: 321
Joined: 12 Apr 2012 01:05:30

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by TR/S » 13 May 2017 11:24:58

Ferească Dumnezeu să ai spirit de inițiativă si sa vrei să faci ceva in Romania!!! Imediat sar 10 sa se pună contra si sa-ti pună bete-n roate! Mulți nici nu vin la întâlniri dar sunt impotriva, ... asa in general... din principiu!
Tibi, ai fost prezent la Adunarea Generala a RCR cand am luat cuvântul și am anunțat că vreau să infiintez secția Renault Clasic. M-ai auzit pomenind ceva de taxe, cotizații suplimentare sau ceva de genul ăsta? Stii cumva dacă cei de la Dacia Clasic plătesc vreo taxă? Sau cei de la secția Aro, sau cei de la secția de masini americane? Iti spun eu că nu există asa ceva si ti-o poate confirma si Tov care este presedintele secției Dacia Clasic. Ai numarul meu de telefon, puteai sa suni să întrebi dacă aveai vreo temere vis-a-vis de cotizații si alte chestii care "sigur trebuie să fie si care nu te pasionează..." Asta înainte să te apuci sa scrii aici asa de pozitiv vis-a-vis de initiativa mea...

Voi reveni in scurt timp si cu alte detalii si apreciez să fiu întrebat înainte de a se posta chestii care de care mai pozitive si mai încurajatoare ...

Andrei Brostiuc 0726 301 661

andrei_brostiuc@yahoo.com

Multumesc
Renault 16 TS 1974; R16 TX 1973; R16 1967
"If you are going to be thinking anyway, think big!"

User avatar
16Tibi
Membru
Posts: 129
Joined: 27 Oct 2013 04:03:13
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by 16Tibi » 13 May 2017 20:03:15

imi pare rau ca te-am suparat !...nu asta era ideea... imi pare rau ca nu pot sa am o opinie !...chiar si proasta !
R E N A U L T 16

User avatar
radames
Site Admin
Posts: 719
Joined: 05 Jul 2010 13:04:47
Location: B / W / I
Contact:

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by radames » 13 May 2017 20:54:46

Pe acest forum, oricine poate avea o opinie!
Reactiile umane sunt doar DIFERITE!

TR/S
Membru Fidel
Posts: 321
Joined: 12 Apr 2012 01:05:30

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by TR/S » 14 May 2017 00:46:08

Departe de mine gândul de a interzice cuiva dreptul la opinie! Respect dreptul la opinie al fiecăruia asa cum si eu astept ca dreptul meu la opinie să fie respectat.
E firesc sa avem păreri diferite, altfel dacă am gândi toți la fel nu ar mai exista progres, am fi niste sabloane, niste roboți, clone.
M-a deranjat ca s-a aruncat cu pietre înainte să se pună întrebări si ca ideile preconcepute au fost mai puternice.
Renault 16 TS 1974; R16 TX 1973; R16 1967
"If you are going to be thinking anyway, think big!"

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 14 May 2017 04:51:48

Andrei, de ce nu binevoiesti sa ne lamuresti cu privire la restul de aspecte, cele pe care le-am adus in vedere si care conteaza cu adevarat ??? think pray Te pierzi in niste amanunte legate de graba cu care Tibi a inteles/n-a inteles niste detalii si nu lamuresti esentialul ... sick
( Ma rog, tot e bine ca reactionezi, nu-i asa, sa zicem multumesc si pentru atat ! bow )
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
radames
Site Admin
Posts: 719
Joined: 05 Jul 2010 13:04:47
Location: B / W / I
Contact:

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by radames » 17 May 2017 19:55:53

Avem vre-un update vis-a-vis de intalnire ? Sau colegii Cristi & Cristi nu vor sa aduca si aici un update? Poate un link pe facebook?

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 18 May 2017 06:02:59

radames wrote:Avem vre-un update vis-a-vis de intalnire ? Sau colegii Cristi & Cristi nu vor sa aduca si aici un update? Poate un link pe facebook?
Organizatorii, cei doi Cristi, n-au mai vizitat forumul din februarie, respectiv martie ... Nu vreau sa fiu ... rautacios, insa am impresia ca este o grava carenta de comunicare ca si de atitudine : nu se organizeaza, totusi, o inmormantare si un parastas, ca sa comunici sec amanuntele legate de timp si loc si-apoi s-astepti sa vezi cine vine, daca vine, ci se are in vedere o serbare, o reuniune sarbatoreasca in onoarea unei masini pe care o iubim si / sau o avem cu toti si, de care se presupune ca suntem mandri cu totii ! Asadar, putem sa umblam mult mai mult la butoanele de vizibilitate. :geek: Apoi, oricum ar fi, un raspuns la niste intrebari puse, o parere pe langa niste probleme ridicate, aici pe forum, cred c-ar tine de o elementara politete...asa cred eu. think Asta e un ...tratament, pe care eu nu-l tolerez de obicei, chiar daca pana acum, tocmai de dragul intalnirii, am tacut din gura :!: Asa incat ma gandesc, la modul cel mai serios, sa nu merg la aceasta intalnire, la care, incep sa presupun ca n-as fi binevenit .
Multumesc.
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 23 May 2017 07:07:13

Am creat un topic nou, ca sa facem un recensamant al participantilor . Va rog sa-l vizitati :

viewtopic.php?f=100&t=616
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

User avatar
bms
Membru Veteran
Posts: 3276
Joined: 27 Nov 2011 11:35:11
Location: Bucuresti

Re: Data la care să aibă loc a 2-a întâlnire naţionala

Post by bms » 05 Jun 2017 12:17:06

Ieri trebuia sa tragem concluziile celei de a II-a intalniri nationale R16...
Acest topic va ramane ca un stigmat rusinos al acestui Forum si ca o descalificare a lui Cristi Lupsa .
Se inchide.
Urasc prostia,nesimtirea si minciuna - in orice ordine !
Maaare OM,inventatorul berii !
Daca nu merg cu viteza,inseamna ca sunt bolnav eu, nu neaparat masina !

Locked

Return to “Arhiva”